43333994(051) داخلی2تلفن تماس
0آیتم

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.
تنظیم جهت صعودی

3 آیتم

حذف رمز عبور سنتی برای لاگین به ایمیل یاهو

امروزه پسوردها جزو مهم‌ترین اطلاعات کاربران به شمار می‌روند. اغلب این کلمات ناامن بوده و ممکن است با لو رفتن آن تمامی اطلاعات اکانت نیز فاش شود. برخی کمپانی‌ها از روش احراز هویت دو عاملی برای بالا بردن امنیت اکانت استفاده می‌کنند اما اخیرا یاهو روشی جدید برای جایگزین پسورد ارائه کرده است.

 یاهو متود جدید احراز هویت را با نام «on demand» برای لاگین به ایمیل فراهم کرده است. مانند روش احراز هویت دو عاملی، لاگین به ایمیل با کدهای حساس و دارای محدودیت زمانی که از طریق اپلیکیشن یا پیام ارسالی به گوشی ارسال می‌شود، انجام خواهد یافت. اما این روش جدید یک مرحله‌ کمتر از روش احراز هویت دو عاملی دارد؛ دیگر نیازی به وارد کردن پسورد اکانت یا ایمیل نیست. با روش «on demand» در هر بار لاگین می‌توان بدون وارد کردن رمز عبور اولیه‌ به ایمیل وارد شد. ممکن است برخی این روش را «one-step authentication» یا احراز هویت تک عاملی بنامند. بعد از فعال کردن این روش زمانی که بخواهید به ایمیل خود لاگین کنید، دکمه‌ی جدیدی به نام «send my password» را به جای فیلد سنتی کلمه‌ی عبور خواهید دید که با کلیک کردن آن کلمه عبوری به گوشی شما ارسال خواهد شد.

Dylan Casey مدیر بخش پلتفرم یاهو در این باره می‌گوید:

این روش اولین گام برای از بین بردن پسوردها است.

شاید به نظر این حرف درست باشد، اما نباید فراموش کنیم که امنیت روش جدید یعنی on demand کمتر از روش احراز هویت دو عاملی است که البته یاهو این روش را بصورت اختیاری به کاربران ارائه کرده است. اما شاید این روش بتواند در راستای از بین بردن عادت قدیمی کاربران برای وارد کرد رمز عبور کارآمد باشد. البته اگر گوشی شما گم شد یا به طریقی از دسترس خارج شد، کل اطلاعات ایمیل و اکانت به راحتی می‌تواند در دسترس افراد ناشناس و هکرها قرار گیرد. یاهو اولین کمپانی نیست که درصدد حذف کردن روش قدیمی یا وارد کردن پسوردها است؛ پیش از این نیز برخی شرکت‌ها از روش‌های متفاوتی مانند لاگین با استفاده از اثر انگشت یا اسکن چشم درصدد جایگزین برای رمزهای عبور برآمده بودند.

تا به حال ایمیل یاهو به عنوان امن‌ترین اکانت یا استفاده از روش‌های استاندارد امنیت شناخته نشده است، به همین دلیل این کمپانی در حال اعمال برخی روش‌ها در این زمینه است. روش on demand نیز اولین اقدام یاهو برای از بین بردن پسوردها و روش رمزگذاری «end-to-end» است. این سیستم رمزگذاری آسانی را برای ایمیل‌ها فراهم کرده و بر پایه‌ی یکی از افزونه‌های کروم پیاده‌سازی شده است.

متاسفانه این سیستم برای هر اکانت و ایمیل‌ها به طور خودکار فعال نشده است؛ Alex Stamos مدیر بخش امنیت یاهو در مصاحبه‌ای با واشنگتن پست گفت که از کاربران انتظار می‌رود این روش را فقط برای ایمیل‌ها یا اکانت‌های بسیار مهم و حساس استفاده کنند. به گزارش وال‌استریت ژورنال، این سیستم جدید برخی بخش‌های اکانت از جمله اطلاعات دریافت کننده، زمان ارسال و موضوع ایمیل را رمزنگاری نمی‌کند اما محتوای ایمیل به صورت کاملا رمزنگاری شده فقط برای گیرنده و فرستنده قابل خواندن و مشاهده است. انتظار می‌رود یاهو این متد را تا پایان سال جاری میلادی پیاده‌سازی کند.

2016/12/22 18:50 به وسیله امیر امینی تازه های تکنولوژی,
لینوکس از پردازنده های ۳۲ بیتی پشتیبانی نمی‌کند

کمپانی‌های Intel و AMD طی سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ میلادی اولین پردازنده‌های ۶۴ بیتی خود را عرضه کردند. اکنون بعد از گذشتِ یک دهه از عرضه‌ی این پردازنده‌ها به بازار، توزیع کنندگان نسخه‌های مختلف لینوکس در نظر دارند تا پشتیبانی از سخت افزار ۳۲ بیتی را متوقف کنند.

همراه تک‌شو بمانید.

بیش از یک دهه از زمان عرضه‌ی اولین پردازنده‌های ۶۴ بیتی توسط اینتل و اِی اِم دی می‌گذرد. در طول یک دهه‌ی گذشته توزیع کنندگان سیستم عامل لینوکس در کنار نسخه‌ی ۶۴ بیتی، نسخه‌ی ۳۲ بیتی سیستم عامل خود را نیز راهی بازار می‌کردند، اما به نظر می‌رسد این موضوع به پایان خود نزدیک شده و دیگر شاهد پشتیبانی از سخت افزار ۳۲ بیتی توسط لینوکس نخواهیم بود.

البته باید به این نکته اشاره کرد که گوگل از سال ۲۰۱۵، انتشار نسخه‌ی ۳۲ بیتی سیستم عامل کروم را که مبتنی بر لینوکس است، متوقف کرده است.

اوبونتو، آخرین نسخه لینوکس با توقف پشتیبانی از لینوکس

جان لدکوف از اوبونتو جزو افرادی است که مشتاقانه در پی توقف پشتیباتی و عرضه‌ی نسخه‌ی ۳۲ بیتی سیستم عامل لینوکس است. وی به این موضوع اشاره می‌کند که این روزها پیدا کردن و استفاده از سخت‌افزار با پشتیبانی ۶۴ بیت کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست، حال آنکه توسعه‌دهندگان برای توسعه، تست و آماده‌سازی نسخه‌های ۳۲ بیتی سیستم عامل خود وقت زیادی را صرف می‌کنند. در لینوکس، معماری i386 بصورت استاندارد برای پردازنده‌های ۳۲ بیتی اینتل توسعه یافته است، حال آنکه معماری amd64 توسط کمپانی AMD توسعه یافته هرچند می‌توان در پردازنده‌های اینتل نیز از آن استفاده کرد.

لدکوف به این موضوع اشاره کرده که اوبونتو در نسخه‌های بعدی اوبونتو، پشتیبانی از پردازنده‌های ۳۲ بیتی را محدود کرده و در نسخه‌های آینده دیگر خبری از اوبونتوی ۳۲ بیتی برای دسکتاپ و سرور نخواهد بود. آخرین نسخه از اوبونتو که شاهد پشتیبانی از نسخه ۳۲ بیتی خواهیم بود، ۱۶.۱۰ است. با عرضه‌ی نسخه‌ی ۱۸.۱۰ اوبونتو که از سال ۲۰۱۸ میلادی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت، دیگر شاهد پشتیبانی از نسخه‌ی ۳۲ بیتی نخواهیم بود.

فدورا توزیع دیگری از لینوکس است که پشتیبانی و انتشار نسخه‌ی ۳۲ بیتی را کنار گذاشته است. تصمیم توسعه دهندگان فدورا این بود تا از نسخه‌ی ۲۴ دیگر این توزیع را در نسخه ۳۲ بیتی منتشر نکنند، حال آنکه این تصمیم رنگ واقعیت به خود نگرفت، هرچند پشتیبانی از این معماری کاهش یافت و تنها چند نسخه از فدورا ۲۴ از معماری ۳۲ بیتی پشتیبانی می‌کنند. انتظار می‌رود فدورا در نسخه‌های بعدی پشتیبانی از نسخه ۳۲ بیتی را کنار بگذارد.

OpenSUSE Leap‌ از ابتدای پیدایش اصلا در نسخه‌ی ۳۲ بیتی راهی بازار نشده است. ریچارد براون، مدیر اوپن سوسه در ردیت به این موضوع اشاره کرده که پشتیبانی از نسخه ی ۳۲ بیتی ارزش زحماتی را که برای آن صرف می‌شود، نداشته و کاهش تعداد دانلودهای انجام شده برای نسخه ۳۲ بیتی نشان از کمرنگ شدن اهمیت این نسخه دارد.

البته باید به این موضوع اشاره کرد که نسخه‌های ۳۲ بیتی همچنان در دسترس خواهند بود و عدم پشتیبانی از سخت‌افزار ۳۲ بیتی و عدم عرضه نسخه‌ی ۳۲ بیتی به معنای در دسترس نبودن این نسخه‌ها نیست، بطوریکه Ubuntu 16.04 LTS که تحت نسخه ۳۲ بیتی اخیرا منتشر شده تا سال ۲۰۲۱ پشتیبانی خواهد شد.

2016/12/22 18:45 به وسیله امیر امینی تازه های تکنولوژی,

هواپیمای بدون سرنشین  DJI مجهز به سیستم هشدار آتش سوزی

این سیستم با تعیین محدوده جغرافیایی مانع از سرگردانی هواپیماهای بدون سرنشین در مناطق آسیب دیده ی آتش سوزی شده می شود .
این شرکت در حال ارتقا و به روز رسانی نرم افزار مکان شناسی محیطی آنلاین خود در اوایل این ماه می باشد تا به وسیله‌ی آن توانایی دانلود خودکار تعیین موقعیت های آنی و موقتی را داشته باشد .با این وجود این به روز رسانی به ویژه ، آتش سوزی را به وسیله ی نقشه های هوایی شناسایی می کند که این اطلاعات و داده ها را به طور مستقیم از وزارت سیستم فرماندهی حوادث کشور دریافت می کند .
Air Map برنامه ای است که به خلبانان هواپیمای بدون سرنشین امکان دستیابی به اطلاعات ناوبری در ارتفاعات پایین را می دهد . هشدار آتش سوزی از سازمان وزارت کشور گرفته می شود که یک دپارتمان بسیار به روز و آنلاین تری نسبت به اداره هوانوردی فدرال می باشد . آتش سوزی هایی که در حال گسترش است ، سازمان هوانوردی فدرال از آن مطلع شده و اقدام به خاموشی و مهار آن می کند .
در سال ۲۰۱۵ به خلبانان هواپیمای بدون سرنشینی که در بالای سه جنگل سوخته شده پرواز کردند ، مبلغ ۷۵٫۰۰۰دلار جایزه اهدا شد و در حادثه ای دیگر مقامات ماموران آتش نشانی هوایی را در یک منطقه ی آتش سوزی شده مجبور کردند که با تاخیر زیادی فرود بیایند .
این ویژگی جدید هواپیمای بدون سرنشین از وقوع اتفاقات دوباره بدین شکل جلوگیری خواهد کرد . مقامات می توانند با وارد کردن حساب کاربری از محدودیت ها عبور کرده و می توانند از هواپیمای بدون سرنشین استفاده کرده و مناطق آسیب دیده را ارزیابی کنند .

2016/2/19 4:11 به وسیله امیر امینی تازه های تکنولوژی,
تنظیم جهت صعودی

3 آیتم